Revúca, Revúca ...

Revúca, Revúca...

Krásny park, námestie i historické pamiatky.Aj toto vystihuje čarokrásne mesto Revúca.

Síce odtiaľto nepochádzam, chodím tu do školy  ´´len´´ tretí rok, no zistila som, že aj keď je Revúca malebné mestečko, oplatí sa sem chodiť.

Toto mesto má úplne super atmosféru, a málokedy sa mi stane, že stretnem namysleného alebo nahnevaného človeka, ktorý sa mi nepozdraví ... (hmm, asi mám šťastie ... :D) Taktiež sa mi páči ochota pomôcť zákazníkom v ktoromkoľvek obchode .

Čistota na uliciach, (pravda, až na niektoré mierne rozbité chodníky ...ale myslím, že je to v každom meste....) a úsmevy okoloidúcich – je to super spríjemnenie rána, keď sa človek ponáhľa do práce, alebo do školy.

 Priateľskí ľudia, super panie profesorky a páni profesori ,jedinečné i klasické predmety, besedy, akcie, ako napríklad DEŇ TVORIVOSTI či CARPE DIEM  a veľa , veľa nových vecí som sa naučila práve na Prvom slovenskom literárnom gymnáziu – aj toto patrí k pozitívam Vášho mesta . No, niečo predsa len tejto škole chýba –  v septembri sme museli opustiť náš ´´domček´´ teda, historickú budovu našej školy a to čaro nám chýba....Ale, dúfam, že čoskoro sa ľady pohnú a naša škola bude znova v ´´domčeku´´.

Starší ľudia sú v tomto meste veľmi milí a niekedy sa až pozastavujem nad tým , akí sú pokojní a pokorní – nevyzvedajú všetky klebety, ako staré babky na dedine.

Práve na toto tu slúži mestský rozhlas, na ktorý som si veľmi rýchlo zvykla a skoro každý deň ma sprevádza, keď idem niekde po meste.  A dokonca v piatok je to pre mňa akousi symbolikou, že môj týždeň končí a môžem spokojne kráčať na autobusovú zástavku s prijemnou  spoločnosťou mestského rozhlasu.

No, ale aby som nehovorila samé pozitíva, našla som tu  zatiaľ len malé negatíva -  ako napríklad chýbajúce vlakové spojenie a málo miest na zmysluplné využitie voľného času, či už pre nás mladých,  alebo pre mamičky s deťmi .... Ale, na všetko príde rad. 

Som veľmi rada, že môžem spoznávať toto mesto a že som sem prišla študovať na Prvé slovenské literárne gymnázium.

 

Tami Smiková

PSLG Revúca

 

Pre pridanie príspevku sa musíte prihlásiť

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookies. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie. Súhlasím