Predvolebný program

Predvolebný program

Nemôžem vám sľúbiť niečo, čo neviem splniť, ale viem vám sľúbiť, že pre naše mesto urobím všetko, čo bude v mojich silách.

Nepoznám frázu „NEDÁ SA“.

Revúca – mesto, kde sa dobre žije

Mojou prioritou číslo jeden je zachovanie nemocnice v plnom rozsahu so skvalitnením služieb. Dá sa to jedine zabezpečením finančných prostriedkov. To je jediná cesta, lebo pokiaľ budeme mať kvalitné vybavenie, peniaze na zaplatenie lekárov (ktorých je žalostne málo na celom Slovensku), tak sa to môže podariť. Prostredníctvom operačných programov a za pomoci vládnych grantov či cez akčné plány je to reálne. Neviem si ani predstaviť, keby sme tu nemocnicu nemali.

Ľudia odchádzajú za prácou alebo do škôl do Bratislavy, Žiliny, Banskej Bystrice, Košíc prípadne za hranice našej krajiny. Opúšťajú svoje rodiny a často sa už do nášho mesta nevrátia. Buď hľadajú atraktívne študijné odbory alebo prácu s vyššou mzdou. 

Mojím zámerom je zastaviť tento dlhodobý negatívny trend odchodu ľudí z Revúcej. Pousilujme sa o to, aby sme mali v našom meste také podmienky, ktoré nám umožnia viesť plnohodnotný život v pracovnej aj mimopracovnej oblasti a to v rôznych obdobiach života. Verím, že aj v zahraničí žije veľa našich občanov, ktorý by sa radi vrátili, keby mali dôvod.

Revúca s obnovou vnútroblokových priestorov, ciest chodníkov a ciest v meste 

Priestory na sídliskách sú poznačené zubom času, kedy sa do nich v mnohých prípadoch neinvestovali žiadne peniaze. Rozbité chodníky, zhrdzavené detské preliezky... Je potrebné, aby ľudia začali sami participovať na skrášľovaní svojho okolia a začali si ho viac vážiť. Časť peňazí z mestského rozpočtu je preto potrebné každoročne vyčleniť na program pre obnovu vnútroblokových priestorov na sídliskách, kde si ľudia s asistenciou mesta budú opravovať a skrášľovať svoje okolie. Mesto musí rovnako zabezpečiť opravu chodníkov a ciest. Len spoločnou aktivitou bude naše mesto krajšie.

Preto sme už v tomto volebnom období začali s programom obnovy chodníkov a povedali sme si, že každý rok investujeme cca 200.000 Eur do rekonštrukcií. Prvá etapa sa zrealizovala už minulý rok. Investície pre tento rok sú ešte v procese verejného obstarávania a realizácia sa začne ako inak – pred voľbami. Nie je to však z vypočítavosti, ale vyplýva z legislatívneho procesu a lehotami verejných obstarávaní.

Bezpečná Revúca

Bezpečnosť obyvateľstva je ďalšia zásadná vec. Ďalším z bodov môjho programu je aj zlepšenie fungovania bezpečnostných kamier s rozšírením ich siete a samozrejme navýšením počtu mestských policajtov, aby mohli zodpovedne vykonávať svoju prácu. Taktiež obnova rómskych hliadok v problémových častiach mesta a zlepšenie spolupráce so štátnou políciou, zabezpečenie budov, kde sa zdržiavajú asociáli. Koncepčné riešenie dopravnej situácie v meste, priechody pre chodcov, križovatka na rohu MsÚ a Slovenskej sporiteľne, parkovanie, parkovacie domy a jednosmerné cesty.

Zodpovedná Revúca

Voči deťom, voči budúcim generáciám, voči ľuďom v núdzi

Mamičky s kočíkmi, starší ľudia, ako aj telesne postihnutí ľudia pociťujú v našom meste nedostatky v priechodoch pre chodcov na frekventovaných miestach. Vysoké obrubníky na mnohých miestach si vyžadujú ich prispôsobenie a zníženie pre potreby týchto ľudí. Takisto zrakovo postihnutí musia mať naznačené priechody tak, aby ich prechádzali bez zbytočných obáv o vlastný život. Nie je to otázka veľkých finančných nárokov, ale skôr zdravého úsudku a pomoci tým, ktorí sú najviac zraniteľní.

Atraktívna Revúca

Pre miestnych obyvateľov, pre turistov, pre zamestnávateľov

 

 • Tvorba vlastných  pracovných príležitostí

Mesto a mestské spoločnosti budú zapojené do projektov EÚ na podporu zamestnanosti. Tu je potrebné využiť všetky možné projekty alebo granty.

 • Podpora revúckych firiem

Mesto cez svoju investičnú činnosť výrazne ovplyvňuje miestnu ekonomiku a zamestnanosť. Ak budú mať zákazky miestne firmy, budú mať prácu aj Revúčania.

 • Mesto atraktívne pre investorov

Úlohou mesta je vytváranie vhodných podmienok pre domácich a zahraničných investorov, ale aj  aktívne hľadanie možností a firiem, ktoré majú záujem o investíciu na Slovensku a v našom meste.

 • Cestovný ruch

Jednou z obrovských výhod je, že naše okolie poskytuje krásnu prírodu a mnoho zaujímavých turistických atrakcií. Prvé slovenské gymnázium, Národný park Muránska planina, množstvo jaskýň, kultúrnych pamiatok (niektoré označené aj UNESCO), kostolíkov nám pomôže naštartovať tak potrebný cestovný ruch. Prvý krok už máme za sebou – založenie Okresnej organizácie cestovného ruchu. Teraz je potrebné v začatých projektoch pokračovať a využiť všetko, čo nám okolie ponúka.

Moderná Revúca

Ako jeden z problémov vidím  nedostatočnú komunikáciu a koordináciu  medzi orgánmi mesta (primátor a mestské zastupiteľstvo) a taktiež medzi jednotlivými oddeleniami mestského úradu. Rezervy vidím aj v zapájaní obyvateľov mesta do rozhodovania o dôležitých otázkach života v našom meste.

Riešenie:

 • Riadenie mesta zamerané na spokojnosť obyvateľov mesta, hospodárnosť, plnenie zákonom stanovených úloh
 • Odmeňovanie zamestnancov na základe výkonu a plnenia stanovených úloh. Na prvom mieste je obyvateľ mesta
 • Viac slúžiť, menej riadiť
 • Férové výberové konania na miesta v samospráve
 • Zapájanie občanov do rozhodovania samosprávy
 • Spolupráca so všetkými, ktorí majú úprimný záujem o rozvoj nášho mesta
 • Lepšia spolupráca s najväčšími zamestnávateľmi v okolí čo je v prospech všetkých
 • Zriadenie sociálneho podniku za účelom zamestnania dlhodobo nezamestnaných

Kultúrna Revúca

Mladí ľudia sú budúcnosťou tohto mesta a ich kreativita je známa po celom Slovensku ale aj vo svete. Často prichádzajú s nápadmi, ako oživiť kultúrny život v meste mnohými podujatiami.. Kultúra je zrkadlom národa a mesta a v Revúcej je nespočetné množstvo talentovaných mladých ľudí, ktorí potrebujú našu podporu. Aby sme na Revúcu boli hrdí, mali ju radi a chceli tu žiť. Chcem v meste vidieť podujatia, z ktorých ľudia svojim záujmom a podporou vytvoria tradíciu.

Športová Revúca

V našom meste pôsobí 22 športových klubov a určite všetky si zaslúžia pozornosť. Pre nich všetkých potrebujeme vybudovať športovú halu. Zastrešenie ľadovej plochy a vybudovanie sociálnych zariadení pri multifunkčných ihriskách, ktoré už dávno neslúžia len školám, je ďalšia výzva. Mesto to však nevie z vlastných prostriedkov všetko utiahnuť a tak je potrebná súčinnosť samosprávy a podnikateľov.

Slovo na záver

Mnohí ľudia sú z politiky znechutení, politikom nedôverujú. Majú pocit, že politici sa o nich zaujímajú iba pred voľbami, keď potrebujú ich hlasy. Ja medzi takých nepatrím, keďže odkedy pôsobím v regionálnej politike som tu celý čas. Aj keď moje kompetencie ako viceprimátora sú obmedzené, vždy som tu pre ľudí bol aj budem. Chcem presadiť reálne riešenia, ktoré pomôžu zlepšiť kvalitu života obyvateľov v našom meste. Počas svojho pôsobenia v mestskom zastupiteľstve som sa stretol s množstvom problémov, ktoré mesto trápia, ale aj s výzvami, pred ktorými naše mesto stojí. Problémy však nestačí len pomenovať, ale ponúknuť a realizovať kompetentné riešenia, ktoré presahujú obdobie jedného volebného obdobia.

Teraz ako poslanec VÚC BBSK mám ešte lepšie možnosti, aby som mohol svoje zámery realizovať. Ako člen komisie cestovného ruchu a regionálneho rozvoja viem priamo zasiahnuť do tvorby všeobecne záväzných nariadení a tým priamo ovplyvniť aj dianie v našom meste.

Vo svojom živote som sa naučil počúvať ľudí a realizovať všetky rozumné nápady a som presvedčený, že spoločnou a poctivou prácou dosiahneme aj výsledky.

 

Pre pridanie príspevku sa musíte prihlásiť

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookies. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie. Súhlasím