Okom nového primátora mesta Revúca na nastávajúce funkčné obdobie

24 hodín po voľbách

Moje prvé dojmy ? Som rád, že je už koniec. Táto kampaň bola mimoriadne špinavá a neseriózna. Ja viem, že v kampani sa „vyťahujú veci“ na protikandidátov, ale malo by to mať určitú hranicu slušnosti a ľudskosti. Nielen mňa osobne, ale aj moju rodinu zraňovalo hlavne ohováranie na sociálnych sieťach, ktoré poskytujú tzv. „hejterom“ obrovský priestor. Dozvedel som sa o sebe toľko negatívnych vecí, že som už začal pochybovať aj ja sám o sebe. Našťastie bola mojou silnou oporou manželka, takže som na to nebol sám. Nezapochybovala o mne ani na chvíľu.  Moja kampaň bola pripravená seriózne a štýlovo, s kvalitným volebným programom a šikovnými poslancami. Ale mrzí ma, že čokoľvek som napísal, bolo na facebooku následne prekrútené a šikovne obrátené proti mne. Čo sa týka výsledkov volieb, tam som popravde očakával väčší rozdiel hlasov medzi mnou a mojím protikandidátom. Myslel som, že štyri roky pôsobenia v meste ma dostatočne zviditeľnili. Ale v týchto voľbách sa doslova zneužila proti mne politika a moja politická príslušnosť a zo SNS bol urobený akýsi strašiak. Pomaly som už začal veriť, že v našom meste stačí prísť mesiac pred voľbami a môžete ich aj vyhrať. Našťastie, nie všetci ľudia sú takí povrchní.

V každom prípade však ďakujem všetkým svojim voličom za podporu, veľmi si ju vážim. Budem sa snažiť, aby som splnil svoje plány a povinnosti tak, aby ma v nasledujúcich komunálnych voľbách ľudia poznali takého, aký naozaj som.

Našťastie sa už môžem pozerať dopredu, tak, ako som to chcel. Pozitívne vidím aj zostavu zvolených poslancov. Sú síce medzi nimi aj nové mená, ale verím, že aj s ich pomocou prinesieme v nasledujúcich štyroch rokoch zmeny. Pani primátorka necháva mesto v dobrej kondícii a ja sa budem snažiť tento stav ďalej rozvíjať. Ale iným pohľadom. Pohľadom chlapa, technika, s využitím technológii patriacich do 21. storočia.

Predovšetkým budeme musieť začať riešiť problémy, ktoré nás tlačia najviac, a to je životné prostredie. To v sebe zahŕňa aj zimnú údržbu ciest, prevádzku klziska, ako aj odvoz komunálneho odpadu. Táto podhodnotená oblasť stojí naše mesto nemalé finančné prostriedky, a tu by som chcel začať zmeny podľa vzoru iných miest.

Druhým krokom bude riešenie BH s.r.o., kde súčasný konateľ končí vo funkcii k 1.1.2019. Je potrebná kompletná reorganizácia s rozšírením prác súvisiacich so správou mestského majetku. Začiatkom mesiaca január chcem využiť čas na prípravu stratégií a projektov cez vládu SR a využiť všetky inštitúcie, na ktoré mám dosah. To sa konkrétne týka ministerstiev pôdohospodárstva a školstva, PPA projektov.

Budem postupne realizovať body z môjho programu a začnem určite dopravnou situáciou v meste. Je dôležité, aby sa deti dostali do školy bezpečne, lebo tie sú naša budúcnosť a budúcnosť mesta, ktoré potrebuje vzdelanýchľudí. Potrebuje však aj to, aby sa títo ľudia mali kde zamestnať a boli pre nás prínosom.

Zmení sa tiež fungovanie mestského úradu a mestskej polície. Chcem zaviesť nový systém riadenia, ktorý sa mi veľmi dobre osvedčil v SMZ a.s. Jelšava, kde ešte momentálne pracujem. Zmení sa spôsob registrácie dochádzky a zefektívni sa aj pracovná činnosť. Určité zmeny chcem priniesť aj do rokovaní mestských zastupiteľstiev. Mám veľmi veľa plánov, ktoré chcem postupne realizovať. Dúfam, že ľudia konečne pochopia, že si máme pomáhať a spolupracovať, nie ísť proti sebe. Že ohováraním ľudí, ktorí nám pomáhajú, sa sami dostávame do ťažkej situácie.

Zároveň chcem popriať mojim protikandidátom veľa úspechov v ich osobnom a pracovnom živote. Verím, že aj napriek predvolebnému boju, ktorý nebol príjemný, sa dokážeme slušne pozdraviť, potriasť si pravicou a ľudsky sa porozprávať.

Ďakujem a začíname 10.12.2018

Ing. Július Buchta

Pre pridanie príspevku sa musíte prihlásiť

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookies. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie. Súhlasím