Niečo zo zasadnutia zastupiteľstva VÚC BBSK

Na 10. zasadnutí Zastupiteľstva Banskobystrického samosprávneho kraja poslanci schválili druhého vicežupana, ktorým sa stal Roman Malatinec. Medzi jeho hlavné úlohy bude patriť kultúra a cestovný ruch. Pre mňa  a náš okres je to veľmi dôležitý krok, pretože mám s p. Malatincom rozpracované možnosti oživenia kultúry v Revúcej za finančnej podpory BBSK, ako aj už toľko spomínaného cestovného ruchu.

Bol schválený aj návrh na založenie krajského sociálneho podniku Rozvojové služby BBSK s. r. o. Cieľom je vytvárať podniky, kde sa dlhodobo nezamestnaní naučia pracovať a stanú sa prínosom pre spoločnosť. Po získaní zručností a základných pracovných návykov si takto vyškolení ľudia bezpochyby ľahšie nájdu uplatnenie na normálnom trhu práce. Bol som schválený za člena dozornej rady pre túto oblasť, čo využijem v budúcnosti práve pri založení sociálneho podniku v Revúcej. Na rokovaní zastupiteľstva bolo tiež schválené zriadenie a štatút Krajskej rady Zastupiteľstva BBSK a návrh na zriadenie Krajskej organizácie cestovného ruchu.

      Poslanci schválili rozpočet na rok 2019, v  ktorom okrem iného bola v programe Sociálne služby odsúhlasená rezerva vo výške 5,5 mil. eur na platy zamestnancov v domovoch sociálnych služieb v zmysle novely zákona 553 platnej od 1. januára 2019.

 

Pre náš okres bolo odsúhlasené (zatiaľ nemáme v správe BBSK iné inštitúcie ako školy):

 

  • Gymnázium M. Kukučína Revúca - rekonštrukcia vzduchotechniky a školského bazéna 114 000 Eur
  • Gymnázium M. Kukučína Revúca - rekonštrukcia osvetlenia, podlahovej krytiny, výmena nefunkčného vybavenia kuchyne 141 600 Eur
  • SOŠ gen. Viesta Revúca - rekonštrukcia hygienických zariadení a šatní 18 000 Eur
  • SOŠ gen. Viesta Revúca - kompletná rekonštrukcia objektov, zníženie energetickej náročnosti 22 000 Eur
  • SOŠ Tornaľa - SOŠ pre kvalitné a moderné praktické

vzdelávanie v regióne Tornaľa IROP 10 069 Eur

  • Začiatok prác na projekte zriadenia Múzea rozprávok a kníh v budove PSLG Revúca. Kým sa fyzicky nezačnú práce na realizácii múzea, bude budova dočasne slúžiť pre potreby Základnej umeleckej školy z dôvodu rekonštrukcie ich budovy.

 

Byť poslancom v zastupiteľstve Banskobystrického samosprávneho kraja je jednou z obrovských výhod pre funkciu primátora mesta Revúca. Množstvo kontaktov, dobré vzťahy s predsedom BBSK, členstvo v Komisii cestovného ruchu a regionálneho rozvoja, ako aj členstvo v dozornej rade novovytvoreného Krajského sociálneho podniku mi môžu významne napomôcť v prípade, že budem za primátora zvolený.

 

Ing. Buchta Július

Pre pridanie príspevku sa musíte prihlásiť

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookies. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie. Súhlasím